Manlift Kullanmak İçin Gerekli Belgeler

Manlift kullanmak için gerekli belgelerin olmazsa olmazı Manlift operatörlük belgesidir. Resmi adı ile Personel ve Yük yükseltici operatör belgesidir.

Manlift operatörlük sertifikası yani kurs bitirme mesleki belgesi olmadan Manlift türü makaslı platform personel yükseltici türü iş makinelerinin kullanılması Kanunen ve yönetmelikler gereği yasaktır.

 Manlift personel yükseltici türü iş makinesi kullanacak personelin mutlaka operatör belgesi alması şarttır.

Manlift Personeli olarak kesinlikle operatörlük belgesi olmadan Personel yükseltici Manlift makaslı platform kullanmayın ve mağdur olmayın.

İşveren olarak ta manlift operatör belgesi olmayan personeli Manlift kullanması için zorlamayın ve sizde mağdur olmayın.

Bir taşıtı kamyon, otomobil veya traktör kullanmak için nasıl sürücü belgesine ihtiyaç var ise iş makinelerini de kullanmak için Operatörlük belgesine ihtiyaç vardır.

Manlift personel yükseltici kullanmak için gerekli olan operatör sertifikası aşağıda örneği bulunan ve Türkiye de sadece Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğünden Ruhsat almış İş makinaları Kurslarından alınmış Manlift operatör belgesi geçerlidir.

Manlift ehliyeti olan bir operatör sadece Manlift türü personel yükseltici iş makinesi kullanabilir başkaca iş makinasını kullanamaz.

Sürücü Kursları, Dernekler veya Her hangi bir Oda Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatı yoksa Manlift kullanma belgesi veremez verse bile hiç bir geçerliliği yoktur.

Güngören de, Bağcılar da, Esenyurt ta, beylikdüzün de, Hadımköy de manlift ehliyeti, makaslı platform, platform, manlift, eklemli makaslı platform eğitimi kursu ihtiyaçlarınızda bizi arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

Adres: Merkez Mah. Arkın Sok: No:18 Kat:1 Güngören/İstanbul
Tel: 0212 554 31 31
Gsm: 05056973804
Whatssapp: 0505 697 38 05

Yazar: admin