G sınıfı ehliyete işletme fiyatı

G sınıfı ehliyete işletme fiyatı 2022; İş makinası operatör belgesi sertifikası G sınıfı ehliyete işletme fiyatı 2022 yılı içinde toplam 2208,7 TL dir.
Bu ücretlerin 1863,7 lirası ehliyet harcı, 280 lirası ehliyet kart ücreti ve 65 Lirası vakıf bağış payı olarak anlaşmalı bankalara yatırılacaktır.
2022 yılı için yeniden değerlendirme oranı %36,2 olarak açıklandığından G sınıfı ehliyet işletme masrafı bu oranda artış sağlayacaktır.

1 Ocak 2022 gelmeden zamlardan etkilenmeden Operatör belgenizi ehliyete G sınıfı olarak işletmek için son gün 31 Aralık 2021 geç kalmayın.

Ehliyet SınıfıHarç TutarıDeğerli KağıtVakıf PayıToplam
G sınıfı ehliyet harcı1863,7280652208,7 TL 

Operatör belgesini G sınıfı ehliyet olarak işletmek için bundan böyle 2022 yılı içinde G sınıfı harç, kart ve Vakıf bağış ücretini yatırıp Nüfus idaresinden randevu almanız gerekir.

Nüfus idaresinde İş makinesi operatör belgenizi G sınıfına dönüştürmek için gerekli olan evrakları da yanınızda bulundurmanız gerekir

G sınıfı ehliyet için Nüfus idaresine götürülmesi gereken evraklar ise şunlardır

1-Operatör sertifikanız,
2-1 adet biyometrik fotoğraf
3-Sürücü olur sağlık raporu
4-Adli sicil kağıdı
5-Kan gurubu kartı

Önceki yıllarda operatör belgesini G sınıfı ehliyete çevirme için bir süre kısıtlaması olmadığı gibi aynı zamanda 2022 yılı içinde de söz konusu olamayacaktır.
Operatör belgesini istediğiniz zaman ehliyete işletebilirsiniz.

Bir kaç tane Operatör belgesini ( sertifikada lastik tekerlekli yazanlar ) aynı zamanda G sınıfı ehliyet olarak işletmek istediğinizde tek ehliyet harcı ödemeniz yeterlidir.

01/01/2010 tarihinden önce düzenlenen operatörlük belgeleri, Milli Eğitim Bakanlığından elektronik ortamda alınmadığından bu sertifikaların ibrazı halinde, başvuru sahibi milli eğitim müdürlüğüne yönlendirilerek belgenin sisteme girişinin yapılması istenir.

Olcay iş makineleri kursu olarak uzun yılların tecrübesi ile sektörde hizmet vermekteyiz.

Kursumuzda vermiş olduğumuz operatör belge türleri 8 çeşit olup lakin yakın bir zamanda farklı iş makineleri belgeleri için çalışmalarımız olacaktır.
Kursumuz İstanbul Güngören ilçesinde olup çevre ilçelere örneğin Bağcılar, Esenler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa ve Başakşehir İkitelli Organize sanayi bölgesine hitap etmektedir.

Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Arnavutköy ve Hadımköy ilçelerinden öncelikle bizi tercih eden firmalar ve kursiyerler olmaktadır.

Yazar: admin