Elektrikli akülü transpalet ehliyeti kullanma eğitimi

Elektrikli akülü transpalet ehliyeti; Elektrikli Akülü Transpalet kullanmak için alınması zorunlu belge Elektrikli Trans Palet Operatörlük belgesidir. 18/04/2018 MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yayınlanmış olup Bu program çerçevesinde Elektrikli Transpalet operatörlük belgesi eğitimleri verilmektedir.

Akülü transpalet operatör belgesi; Akülü transpalet kullanmak için alınması gereken operatör belgesi Elektrikli Transpalet operatörlük belgesidir. Bu belgesi alan operatör akülü transpalet kullanabilir.

Elektrikli Trans Palet Operatörlük eğitimi; AMACI Bu programı tamamlayan bireylerin operatör adaylarının fabrika, depo ve açık sahalarda yüklerin kaldırılması, taşınması, istiflenmesi ve yönünün değiştirilmesi amacıyla kullanılan elektrik ile çalışan kaldırma makinelerini işletmelerin genel çalışma prensipleri doğrultusunda etkin bir şekilde kullanarak iş sağlığı, iş güvenliği ile mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak yetişmesini ve eğitim alıp eğitim sonunda başarılı olanların belgelendirilmesidir.

Şarjlı transpalet eğitimi; Gücünü elektrik ile şarj edilmiş akülerden alan şarjlı trans palet kullamak için Elektrikli Transpalet operatörü yetiştirme kursu eğitimlerine katılıp operatör belgesini almak gerekir. Şarjlı transpalet eğitimleri, hazırlanması gerek evraklar ve başvuru şartları ile kurs ücretini öğrenmek için İstanbul Güngören İlçesinde bulunan İş makineleri kursumuz ile irtibata geçebilir veya teklif alabilirsiniz.

Elektrikli transpalet eğitimi; Elektrikli akülü transpalet eğitimleri her ay açılan iş makineleri kursuları ile birlikte başlayıp müfredat gereği alınması gereken Elektrikli trans palet teorik eğitimi ve uygulama eğitimlerine alınır. Elektrikli akülü transpalet operatör adayları ilk önce Kurs bünyemizde Yazılı sınava yönelik teorik eğitim alır teorik eğitimi biten adaylarımız İş makinesi eğitim alanımızda Elektrikli transpalet ile birebir uygulama eğitimine tabi olurlar eğitimi biten kursiyerler en yakın elektrikli transpalet ehliyeti sınav tarihi gelince sınava alınırlar.

Elektrikli Transpalet ehliyeti almak için neler gerekli; Transpalet ehliyeti almak için İş makinası kursuna kayıt esnasında yanınızda bulundurmanız gereken evrak listesi 4 kalemden oluşmaktadır.
1- Diploma, tastikname, öğrenim belgesi veya öğrenci belgesi.
2- 1 Adet biyometrik fotoğraf
3- Sürücü olur sağlık raporu
4- Adli sicil kaydı belgesi E-Devlet ten alınabiliyor.

Elektrikli akülü Transpalet ehliyeti için gerekli şartlar; Transpalet ehliyeti operatör belgesi alacak kişilerde aran şartlar ve koşullar. Transpalet ehliyeti alacak kişilerin sürücü belgesi ehliyet sahibi olmaları şart değildir. 2020 yılında transpalet ehliyeti alacak kişiler için aranacak şartlar aşağıdaki gibidir.

* 18 Yaşını bitirmiş olmak 19 dan gün almak
* En az ilkokul mezunu olmak
* Adli sicilinde, 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 188, 190 ve 191 inci maddelerinden, (Değişik ibare: Makam Oluru 11/08/2016-8592992) 21/3/2007 tarihli ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununun 4 üncü maddesinin yedinci fıkrası, 10/7/1953 tarihli ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin ikinci ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giydiğine dair kaydı bulunmamak.
* Sağlık şartı; operatörlük yapmasına engel bir durumu bulunmamak,

Transpalet ehliyeti kaç yaşında alınır; Elektirikli Akülü transpalet ehliyeti operatörlük belgesi yaş şartı 18 dir. 18 yaşını bitirip 19 yaşından gün alan Transpalet operatör adayları kursa başvuru yapabilir.

Elektrikli transpalet ehliyeti fiyatları; 2020 yılı transpalet ehliyeti fiyatları güncel herşey dahil toplam ücreti öğrenmek için transpalet ehliyeti fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Transpalet operatör ehliyeti nerden alınır; İstanbul Güngören ilçesinde bulunan Olcay İş Makineleri Kursumuz gibi Milli Eğitim Bakanlığından yetkili ve sınavları Milli Eğitim tarafından yapılan İş makineleri operatörlük kurslarından alınır. Örneğin Sürücü kursları transpalet ehliyeti veremez ayrıca hizmet içi eğitim veren Kurum ve Kuruluşlardan alınan belgeler geçerli değildir. Transpalet operatör belgesi Milli Eğitim tarafından onaylı olması gerekir.

İstanbul Avrupa Yakası Güngören İlçesinde Kursumuz hizmet ve eğitim vermekte olup Transpalet Uygulama eğitimi ve sınav alanımız Arnavutköy ilçesindedir.

Transpalet ehliyeti operatör eğitimi bölgeleri; Elektrikli transpalet ehliyeti eğitimi verdiğimiz bölgeler çevre ilçelerimizden oluşmaktadır. Bağcılar, Bayrampaşa, gaziosmanpaşa, Sultangazi, Küçükköy, Güneşli, Mahmutbey, Küçükçekmece, Başakşehir, İkitelli organize sanayi, Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü, Hadımköy, Kıraç, Akçaburgaz, Silivri gibi İstanbul Avrupa yakası elektrikli, akülü, Yaya kumandalı transpalet operatör ehliyeti kursu ve eğitimleri için Olcay İş makineleri kursumuzu arayabilirsiniz.

Olcay İş Makineleri Transpalet Operatör ehliyeti belgesi veren kursumuzun Adres Bilgileri;
Merkez Mah. Arkın Sokak No:18 Kat:1 Güngören / İstanbul
Güngören Merkez Karakolu Bitişiği Kale Center Avm yakınıdır.
Kabataş Bağcılar Tranvayı ile bize toplu taşıma ile ulaşmanız çok kolay. Güngören Kale Outlet Avm durağında indikten sonra 200 metre mesafedeyiz.

Forklift ehliyeti ile Elektrikli transpalet kullanılır mı; MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 18/04/2018 tarih ve 63 sayılı kararına göre Elektrikli Trans Palet Operatörü Yetiştirme Kursu Programı yayınlanmış olup bu programa istinaden forklift belgesi ile Elektrikli transpalet kullanılamaz ayrıca eğitimi ve belgesinin alınması gerekir.

Akülü transpalet kullanma eğitimi; Akülü transpalet eğitimi 3 aşamadan oluşmaktadır. 1) Kurs bünyesinde teorik eğitim 2) Uygulama ve sınav alanında akülü transpalet başında teorik eğitim ve son olarak 3) Uygulama ve sınav alanında akülü transpalet kullanarak yapılan pratik sürüş eğitimi.

Transpalet ehliyeti, Transpalet operatörü yetiştirme kursu, Trans palet eğitimi İstanbul da veren kurslar, operatörlük sertifikası, transpalet kullanma yetki belgesi, Mesleki belge transpalet için Olcay iş makineleri Kursu Güngören ilçesinde eğitim ve hizmet vermektedir,

Elektrikli transpalet ehliyeti kullanma eğitimi, Elektrikli trans palet ehliyeti kurs fiyatları ve yapılacak tüm masraflar güncel ve detaylı olarak Esenyurt, Beylikdüzü, Arnavutköy, hadımköy civarı elektrikli yaya kumandalı transpalet eğitimi hakkında İstanbul Avrupa yakası Güngören ilçesinde bulunan kursumuzu hemen arayabilirsiniz.

2020 yılında yapılacak elektrikli Transpalet ehliyeti sınav tarihleri, Akülü transpalet operatör belgesi, kullanma yetki belgesi, mesleki belge sınav tarihleri, 2020 sınav takvimi şarjlı transpalet eğitimi ve sınav tarihleri ve 2020 yılı içinde ne zaman yapılacak sorusunun cevabını öğrenmek için 0505 697 38 05 nolu Gsm hattımızdan arayıp veya Whatsapp den mesaj yazabilirsiniz.

Elektrikli, Akülü, şarjlı Transpalet kullanıcı eğitimi, Trans palet kullanma eğitimi almaya ihtiyaç duyduğunuzda Esenyurtta, hadımköyde, Arnavutköyde, Beylikdüzünde, İkitelli organize sanayi bölgesinde, Başakşehirde Transpalet eğitimi veren kurslar içinde Olcay İş makineleri kursunu tercih edebilirsiniz.

Elektrikli akülü transpalet operatörü ehliyeti sözlü sınavında sorulan sorular;

Yazar: admin