Kazıcı yükleyici belgesi

 

Programın Belgelendirmenin Amacı :

Kazıyıcı – Yükleyici (Beko Loder) kullanarak, inşaat işlerinde ihtiyaç duyulan kazı ve yükleme işlerini yapan Kazıcı Yükleyici (Beko Loder) operatörünün sahip olması gereken bilgi, beceri ve yetkinlikleri belirleme, ölçme değerlendirme sonucunda belgelendirme amacıyla hazırlanmıştır.

Kazıcı Yükleyici (Beko Loder) operatörünün, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli işlerde çalışacaklara ait işe giriş veya periyodik muayene formuna ve trafik kanununun ilgili maddelerinde belirtilen operatör belgesine sahip olması gerekir.

kepce-ehliyeti

Kepçe Ehliyeti;

KAZICI YÜKLEYİCİ BELGESİ GEREKLİ EVRAKLAR VE ŞARTLAR Yaş Şartı: 18 yaşını bitirip 19 dan dan gün almış olmak
Öğrenim Şartı: En az ilkokul mezunu olmak
Adli Sicil Şartı: 2918 sayılı Karayolları trafik kanununa göre sürücü belgesi almasında adli açıdan her hangi bir engel teşkil etmemek
Sağlık Şartı: Sağlık açısından sürücü belgesi almasında her hangi bir sakınca olmadığına dair en az tek tabipten alınmış sağlık raporu

GEREKLİ EVRAKLAR
1-Diploma aslı veya Noter tasdikli
( öğrenci olanlardan öğrenci belgesi )
2- 2 Adet fotoğraf
3-Adliyeden veya E-Devlet sitesinden alınmış savcılık kağıdı
4-G sınıfı sürücü olur raporu

Beko loder ehliyet yaşı; Beko Loder ehliyeti alma yaşı sınırı 18 olup Tüm iş makinaları ehliyet yaş sınırı ile aynıdır. Beko loder ehliyeti yaşı 18 dir 18 yaşını bitiren ve 19 yaşından gün alan operatör adayları kursa başvuru yapıp kayıt olabilirler.

Beko loder kepçe ehliyeti Operatörlük sertifikası ehliyete işlenirmi;

Evet kazıcı yükleyici bekoloder kepçe ehliyeti Sürücü belgesine G sınıfı ehliyet olarak işlenir. Peki Bekoloder sertifikasını ehliyet işletmek için ne yapmak gerekir diye merak ediyorsanız.

Öncelikle Anlaşmalı bankalara G sınıfı ehliyet harç ücreti yatırılır ve Nüfus müdürlüğünden randevu alınır sonrasında Randevu günü nüfusa başvur yapılır ve gerekli işlemler neticesinde ehliyetinize G sınıfı işlenir ve birde Kod yazılır.

Ehliyete yazılan kodun numaraların anlamı nedir;

Her iş makinesinin kodu farklı olup iş makineleri ehliyet kodları tablosundan bunları öğrenebilirsiniz.

Bekoloder Kepçe Ehliyeti var başka iş makinesi kullanabilirmiyim;

Bekoloder operatör belgesi ve G sınıfı ehliyet olarak işletilmiş 105.02 Beko Loder (Kanal Kazıma Makinesi) ehliyet kodu yazan bir operatör Beko loderin haricinde örneğin, Forklift, ekskavatör, loder, Manlift, sepetli veya mobil vinç kullanamaz. Kullandığı ve tespit edildiğinde hakkında yasal işlem uygulanır.

Tavan Vinci belgesi kursu fiyatları

Transpalet ehliyeti kursu fiyatları

Manitou Telehandler ehliyeti kursu fiyatları

Kule vinç ehliyeti kursu fiyatları

Manlift Ehliyeti Ücreti

Forklift ehliyet ücreti

Kazıcı Yükleyici ehliyet fiyatları

Vinç belgesi kurs fiyatları

Sepetli vinç ehliyeti kursu fiyatları

Yazar: admin

Bir cevap yazın