G sınıfı ehliyet kaç günde alınır

G sınıfı ehliyet kaç günde alınır süresi ne kadardır; G sınıfı ehliyet Nüfus idaresinden sürücü belgesine çevrilme süresi randevu ile yapıldığından başvurunuz 1 gün içinde gerçekleşir ve geçici sürücü belgesi teslim edilir. Asıl G sınıfı sürücü belgeniz 15 gün içinde posta ile tarafınıza ulaştırılır.

G sınıfı sürücü belgesi tüm iş makinelerinin sürücü belgesi sınıfı olup Operatör belgesi olan kişiler G sınıfı ehliyet alabilir ve G sınıfı ehliyein arkasında yazan Ehliyet Kodu hangi makineye ait ise sadece O kodlu iş makinesini kullanabilirler.

Tüm iş makinelerinin sürücü belgesi sınıfı G sınıfıdır; İnternet üzerinden yapılan aramalar baktığımızda veya halk arasında Operatörlük belgesini G sınıfı ehliyet olarak arandığı görülmektedir. Oysaki G sınıfı yukarıda belirttiğimiz gibi Tüm iş makinelerinin sürücü belgesi sınıfıdır.

Örnekle açıklayacak olursak G sınıfı ehliyet yapmanın başlangıcı veya sıralaması;

1- Öncelikle herhangi lastik tekerlekli bir operatör belgesi sahibi olmaktır.

2- Her hangi bir sınıf sürücü belgesi sahibi olmak örneğin B sınıfı veya A2 sınıfı gibi

Bu iki maddedeki belgeleriniz var ise bundan sonra yapmanız gereken Nüfus idaresinden randevu alıp gerekli harç ve ödemeleri yaptıktan sonra aşağıda örneği bulunan yeni tip G sınıfı sürücü belgesini alabilirsiniz.

Yazar: admin