Personel ve yük yükseltici Operatörü Yetiştirme Kursu

Sepetli Vinç Platform manlift operatörlük belgesi nerden alınır..

Personel ve Yük yükseltici İş makinesi operatörlük belgesi Özel Öğretim Kurumlarına bağlı İş Makinesi operatörlük belgesi vermeye yetki belgesi almış Olcay İş Makineleri Kursu gibi Özel İş Makineleri Kursun dan. Not:Özel Öğretim Kurumlarından onayı olmayan iş makinesi operatörlük belgesi verme yetkisi olmayan kurum,kuruluş ve şahıslara müracaat etmeyin mağdur olmayın….

Personel yükseltici ehliyet kodu; Personel yükseltici, sepetli vinç, mallift, makaslı platform operatör belgesini sürücü belgesine G sınıfı işletildiğinde verilecek iş makinesi ehliyet kodu belli oldu. Personel yükseltici operatör belgeleri artık ehliyete çevrilebiliyor Personel yük yükseltici ehliyet kodu: 105.67 olarak belirlenmiştir.

Personel yükseltici platform eğitimi; Personel yükseltici Manlift, makaslı ve sepetli platform vinç eğitimlerimiz öncelikle Kurs merkezimizde teorik olarak verilmekte olup sınıf teorik eğitimleri biten kursiyerlerimiz Uygulama alanımızda bir süre daha iş makinası başında teorik eğitime tabi tutulur teorik eğitimler tamamlandıktan sonra Personel yükseltici sepetli platform iş makinesi ile bire bir uygulama eğitimine alınır. Uygulama eğitimlerini tamamlayan personel yükseltici kursiyerleri belirlenen sınav günü sınavlara katılı ve başarılı olan adaylara operatör sertifikası teslim edilir.

Sepetli Vinç ehliyeti manlift belgesi yada menlift de denir makaslı platform teleskopik bomlu platform eklemli sepetli vinç ehliyeti hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz.

sepetli vinç ehliyeti, manlift belgesi

KONTENJANLARIMIZ SINIRLI SAYIDADIR……

Kaldırma Yükleme (personel ve yük yükseltici) Operatörü Yetiştirme Kursu MÜFREDAT PROGRAMI

Sepetli vinç ehliyeti kodu; Sepetli vinç platform ehliyeti G sınıfı sürücü belgesi kodu 105.67 olarak belirlenmiş ve operatör belgesi ehliyete işletildiğinde 105.67 ehliyetin arka yüzüne işlenecektir.

Personel Yük Yükseltici operatör belgesi ehliyet işlenir mi; Sepetli vinç, manlift, makaslı platform gibi iş makinelerini kullanmak için alınan Personel yük yükseltici operatör belgesi sürücü belgesine G sınıfı ehliyet olarak çevrilebilir. Bu operatör belgesinin iş makinesi ehliyet kodu ise 105.67 dir.

Personel Yükseltici En yakın sınav tarihi: Her ay düzenli olarak iş makinaları ehliyeti sınavı yapmaktayız

Personel yükseltici Son başvuru Tarihi : Her ayın 1 ile 10 arasında dönem başlangıcı yapılmakta olup en geç ayın 5 ne kadar mutlaka kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Sepetli vinç operatör belgesi Platform alma şartları;

1-Tahsil Şartı ( en az ilkokul mezunu olmak )
2-Sağlık Şartı ( Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik hükümlerine göre sağlık açısından engeli olmaması )
3-Yaş Şartı ( 18 yaşını btirip 19 dan gün almak )
4-Hükümlü Olmama Şartı
( Hükümlülük bakımından 1/3/1926 tarihli ve 765 sayılı Türk Ceza Kanununun 403 ve 404 üncü
maddelerinden, 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 188, 190 ve 191 inci maddelerinden, 10/7/2003 tarihli ve 4926 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununun 6 ncı maddesinden, 7/1/1932 tarihli ve 1918 sayılı Kaçakçılığın Men ve Takibine Dair Kanunun 29 uncu maddesinden, 21/3/2007 tarihli ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununun 4 üncü maddesinin yedinci fıkrası, 10/7/1953 tarihli ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar
ile Diğer Aletler Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin ikinci ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giymemiş olmak, )

Personel yükseltici ehliyeti; Manlift, Makaslı platform, teleskopik platform, sepetli vinç, sepetli platform iş makinelerini kullanacak yada kullanan operatörlerin ve adayların Kanunen alması zorunlu iş makinesi operatör belgesi mesleki bir belge ehliyettir.

Sepetli Vinç Platform manlift operatörlük belgesi Başvuru Evrakları

1-Diploma Aslı veya Öğrenci Belgesi ( Kayıt esnasında taranıp iade edilecektir )
2-Savcılık Temiz Kağıdı ( Adliye,Kaymakamlık ve E-Devlet sitesinden alınabilir )
3-Sağlık Raporu (Sürücü Olur raporu Aile hekimleri Tek tabib veya klinklerden alınabilir )
4-Nüfus Cüzdan Fotokapisi
5-2 Adet Fotoğram (Biometrik olması şart değil )

Örnek Sepetli vinç ehliyeti manlift operatör belgesi

sepetli vinç belgesi, manlift belgesi, manlift ehliyeti, manlift eğitimi

Personel ve Yük Yükseltici manlift operatörlük belgesi sınav süreci.

Personel ve Yük Yükseltici belgesi sınavı önce Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlemiş olduğu okulda yazılı sınavı yapılacak olup ve aynı gün yazılı sınavdan başarılı olan adaylarımızı Arnavutköy İlçesi Çilingir Köyünde bulunan iş makineleri uygulama alanımıza götürerek uygulama sınavımız yapılacaktır.
Yazılı sınav başlaa saati :09:00 ( Ancak kursta toplanma saatimiz 8 dir )
Uygulama Sınavı başlama saati : 12:00

Personel ve Yük Yükseltici Operatörlük belgesi yazılı sınavında 25 adet soru sorulacak olup başarılı olabilmek için en az 18 net alıp 70 alan aday başarılı sayılacaktır.

Personel ve Yük Yükseltici Operatörlük belgeleri uygulama sınavında ise Sepetli vinç platform manlift ehliyeti alacak olanlar 50 NC Kamyon üzerindeki Sepetli Vinç ile uygulama sınavına gireceklerdir.

Personel Yük Yükseltici Sepetli vinç manlift eğitim ve sınav aracımız

sepetli vinç eğitimi, sepetli vinç veren kurs, manlift kursu, menlift eğitimi

Sınav ertesi başarılı olan adayların Operatörlük belgeleri düzenlenip Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilir ve Personel ve Yük Yükseltici Operatörlük belgeleri tarafımıza geldiğinde tarafınıza bilgi verilip alınması sağlanır.

Operatörlük belgesi kazananlara aşağıda örnekleri bulunan Milli Eğitimden Onaylı belgeler teslim edilir..

Personel ve Yük Yükseltici operatörlük belgesi İle Hangi Makineler Kullanılabilir….

Sepetli Vinç , Teleskopik Platformlar, Makaslı Platformlar, Eklemli Platformlar, Dikey Platformlar ile Tüm personel ve yük yükseltici amaçla kullanılan yükseltici türü elektrikli veya dizel,benzinli veya Lpg yakıt motorlu iş makineleri.. Aşağıda bulunan resmi inceleyebilirsiniz.

İstanbul Avrupa yakası Güngören, Bağcılar, Bayrampaşa, Başakşehir, İkitelli, Avcılar, Arnavutköy, Esenyurt, Beylikdüzü, Hadımköy, Büyükçekmece, Silivri, Çatalca bölgeleri Personel ve Yük Yükseltici  Sepetli Vinç Ehliyeti manlift ehliyeti Kursu

Sepetli araç hangi ehliyet; Sepetli araç ehliyeti Personel Yük yükseltici operatör belgesi ile kullanılır ve bu belgeyi alıp G sınıfı ehliyet olarak işletilir Sepetli araç G sınıfı ehliyet kodu 105.67 dir.

Makaslı platform ehliyeti; Makaslı platform personel yükseltici iş makineleri Personel Yük yükseltici operatör belgesi sertifikası ile kullanılabilir. Makaslı platform kullanan operatör mutlaka belgeli olmalı makaslı platform ehliyeti personel yükseltici eğitimi ve operatör sertifikası olan personelin kullanması zorunludur.

Sepetli platform ehliyeti; Sepetli platform ihtiyaçlara göre her tür alanda rahatlıkla kullanılabilen bir iş makinesi teleskopik vinç türüdür ve adında anlaşıldığı üzere Bomun da sepet olması sebebiyle sepetli platform denmektedir. Sepetli platform kullanacak Operatörün alması gereken belge Personel ve yük yükseltici sertifikası olup Sürücü belgesi G sınıfı ehliyet olarak işletildiğinde Sepetli platform ehliyet kodu: 105.67 olacaktır.

Manlift ehliyeti hangi sınıf; Manlift ehliyeti sınıfı Personel yük yükseltici operatör belgesi olup diğer iş makinelerinin sürücü belge sınıfı gibi G sınıfı ehliyet tir. Manlift türü personel yükseltici iş makinalarının kullanılması için alınması zorunlu belgedir.

Makaslı platform ehliyeti ücreti

Manlift ehliyeti ücreti

Sepetli vinç ehliyeti ücreti

Detaylı bilgi İçin;
Sabit Telefon: 0212 554 31 31
Gsm: 0505 697 38 04
Whatsapp: 0505 697 38 05 Telefonlardan arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

Esenyurt manlift ehliyeti kursu; Esenyurt ilçesine yakın manlift ehliyeti almak isteyen manlift operatör adayları Esenyurt ta manlift kursu arayışında iseniz yukarıdaki telefon numaralarından manlift kursumuza ulaşabilirsiniz.

G sınıfı ehliyet, G ehliyet harcı Avcılar, Beylikdüzü, Hadımköy ilçerinde G ehliyet hakkında detaylı bilgi için yanınızdayız. G ehliyet kayıt evrakları başvuru şartları nasıl alınır G sınıfı ehliyet veren kurs Olcay iş makineleri kursunu arayabilirsiniz.

Kule vinç ehliyeti olan bir operatör sepetli platform vinç kullanabilir mi;

Hayır Kullanamaz her iki belgenin operatör sertifikaları farklıdır. Kule vinç kullanmak için Kule vinç belgesi, Sepetli vinç kullanmak için Personel ve Yük yükseltici sertifikası sepetli vinç ehliyeti almanız gerekir.

Sepetli araç kullanma belgesi; Sepetli araç kullanmak ve operatörü olmak için İş makinesi kurslarından eğitim alıp yapılan eğitim ve sınavdan sonra sepetli araç kullanma belgesi olan Kaldırma yükleme (personel ve yük yükseltici) operatörü yetiştirme kursu bitirme sertifikası almak gerekir ve bu operatör sertifikası ile sepetli araç kullanılır.

Sepetli vinç ehliyeti hangi sınıfı; Sepetli vinç ehliyeti kamyonet veya kamyon üstü sepetli platformu olan iş makinelerini kullanmak için alınan operatör belgesi olup Personel yük yükseltici sertifikası ile kullanılır. Tüm iş makinelerinin sürücü belgesi ehliyet sınıfı G sınıfı olduğundan Sepetli vinç ehliyeti sınıfı da G sınıfı sürücü belgesidir. Sepetli vinç ehliyet Kodu: 105.67 dir.

Personel Yük Yükseltici Operatör belgesi Eğitim ve Sınavları;

Yazar: admin