Manlift Ehliyeti alma şartları

Manlift ehliyeti alma şartları Öncelikle manlift ehliyeti alacak operatörün 18 yaşını bitirip 19 yaşından gün alması lazım, manlift ehliyeti almak için En az ilkokul mezunu olması gerekir, Sürücü olmasında sağlık açısında sakınca bulunmaması gerekir yani sürücü olur sağlık raporu alması şart son olarak Adli sicil açısından bazı maddeleri kapsayan sicil kaydının olmaması gerekir.

Bu şartları yerine getiren manlift kullanacak operatör adayı manlift kursuna başvuru yapabilir.

2020 yılında manlift ehliyeti personel yükseltici eğitimi operatör belgesi almak isteyen bir operatör adayı öncelikli olarak 18 yaşını bitirmiş olması gerekir, 18 yaşını bitiren ve daha öncesi yaşını dolduran bir personel En az ilkokul mezunu olmalı ayrıca Adli sicil kaynının olmaması gerekir son olarak ise Sürücü olma açısından sağlık şartlarını taşıması ve sürücü olmasında engel teşkil etmediğini gösteren sürücü olur raporu alması gerekmektedir. Manlift ehliyeti şartları 2020 yılı için bu şekilde olup başvuru esnasında aşağıda belirtilen evrakların getirilmesi gerekir.

Manlift ehliyeti için gerekli evraklar; Manlift belgesi operatör ehliyeti için İş makinesi kursuna kayıt esnasında getirmeniz gereken evraklar Diploma yada Öğrenim belgesi, 1 adet biyometrik fotoğraf, Sürücü olur ehliyet için rapor ve Adli sicil temiz kağıdı Kursa kayıt esnasında E devlet internet sitesinden çıkartılabilir. 2020 yılı içinde ve 2020 yılı yaklaşırken manlift ehliyet almak için hazırlanması gereken evrak listesi yukarıda belirttiğimiz gibidir.

Güngören de, Bağcılar da, Esenyurt ta, beylikdüzün de, Hadımköy de manlift ehliyeti, makaslı platform, platform, manlift, eklemli makaslı platform, teleskopik bomlu platform, teleskopik platform ehliyeti eğitimi kursu almanın şartları nelerdir.

Yazar: admin