Mobil vinç ehliyeti nasıl alınır

Mobil vinç ehliyeti nasıl alınır; Mobil vinç operatör belgesi almak isteyen bir operatör adayı öncelikle Mobil vinç belgesi veren bir iş makinesi kursuna gerekli olan evrakları hazırlayıp başvuru yapması gerekir.

İstanbul Avrupa Yakası Güngören ilçesinde bulunan Olcay İş Makineleri Kursumuz Mobil Vinç operatörlük belgesi vermeye Milli Eğitim Bakanlığından yetkili bir kurstur.

Mobil vinç operatör belgesi almak ve başvuru esnasında yanınızda getirmeniz gereken bir takım evraklar bulunmaktadır.

Mobil vinç ehliyeti kayıt evrakları; Mobil vinç ehliyeti gereken evraklar arasında öncelikle Diploma, 1 Adet fotoğraf, Sürücü olur sağlık raporu ehliyet için alınan rapor ile aynı ve son olarak ta Adli sicil temiz kağıdına ihtiyaç vardır. Adli sicil kağıdı E-Devlet üzerinden alınabilir.

Bu evraklar ile Kursa kayıt olduktan sonraki aşamalar ise İlk olarak Eğitimler başladığında Kurs bünyesinde Mobil vinç ehliyeti Teorik derslerine katılım sağlamanız gerekir teorik dersler bittikten sonra.

Mobil vinç iş makinesi ile Uygulama alanında Mobil vinç kullanma eğitimlerine katılım sağlanır.

Mobil vinç operatörlük eğitimleri tamamlandıktan sonra İlçe Milli Eğitiö Müdürlüğünün belirlemiş olduğu sınav tarihinde 3 aşamalı sınav yapılır.

Mobil vinç ehliyeti sınavı; 3 Aşamalı sınav aynı gün içinde yapılır 1. Aşama Yazılı sınav Bu sınavda başarılı olan aday Uygulama alanında makine başında 2. aşama olan sözlü sınava alınır sözlü sınavda da başarılı olan aday Mobil vinç kullanarak yapılacak olan Uygulama sınavına alınır ve sınav aşamaları tamamlanmış olur.

Bu sınavlarda başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları düzenlenir ve İlçe Milli Eğitim tarafından onaylandıktan sonra Mobil vinç ehliyeti operatör belgesi alma süreci tamamlanır. Bu süreç kayıt başvurudan sonra yaklaşık 45 ile 50 gün sürmektedir.

Mobil vinç ehliyeti sınavlarında başarısız olan adaylar bir sonraki ay yapılacak sınavlara alınır.

Yazar: admin