Kule vinç operatörü belgesi nasıl alınır

Kule vinç ehliyeti nasıl alınır; Kule vinç operatör belgesi almak isteyen Kule vinç operatör adayı öncelikle Kule vinç operatör belgesi veren bir iş makinesi kursuna gerekli olan belge ve evrakları hazırlayıp başvuru yapması gerekir.

Kule vinç ehliyeti başvuru şartları; Kule vinç ehliyeti alacak operatör adayı 18 yaşını bitirip 19 yaşından gün almış olamalı, En az ilkokul mezunu, sağlık açısından bir sakıncası olmadığını gösteren sürücü olur raporu alabilmeli ve son olarak Adli sicil yönünden sabıkası olmamalı.

Kule vinç operatör ehliyeti almak ve başvuru esnasında yanınızda getirmeniz gereken bir takım evraklar bulunmaktadır.

İstanbul Avrupa Yakası Güngören ilçesinde bulunan Olcay İş Makineleri Kursumuz Kule vinç operatörlük belgesi vermeye Milli Eğitim Bakanlığından yetkili bir kurstur.

Kule vinç ehliyeti başvuru evrakları; Kule vinç ehliyeti için gereken evraklar arasında öncelikle Diploma- Öğrenim belgesi, 1 Adet fotoğraf, Sürücü sağlık raporu ehliyet için alınan rapor ile aynıdır ve son olarak ta Adli sicil temiz belgesine ihtiyaç vardır. Adli sicil temiz kağıdı E-Devlet üzerinden alınabilir.

Bu evraklar ile Kule vinç ehliyeti Kursuna kayıt olduktan sonraki aşamalar ise 1. aşama olarak Eğitimler başladığında Kurs bünyesinde Kule vinç operatör ehliyeti Teorik derslerine katılım sağlamanız gerekir teorik dersler bittikten sonra.

Kule vinç iş makinesi ile Uygulama sahasında Kule vinç kullanma eğitimlerine katılım sağlanır.

Kule vinç operatörlük eğitimleri tamamlandıktan sonra Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlemiş olduğu sınav tarihinde 3 aşamalı sınav yapılır.

Kule vinç ehliyeti sertifikası sınavı; 3 Aşamalı sınav aynı gün yapılır 1. Aşama Yazılı sınav Yazılı sınavda başarılı olan aday Uygulama alanında makine başında 2. Aşama olan sözlü sınava alınır sözlü sınavda da başarılı olan aday Kule vinç kullanarak yapılacak olan Uygulama sınavına alınır ve sınav aşamaları tamamlanmış olur.

Kule vinç ehliyeti sınavlarında başarısız olan adaylar bir sonraki ay yapılacak sınavlara alınır.

Üç sınavda başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları düzenlenir ve İlçe Milli Eğitim tarafından onaylandıktan sonra Kule vinç ehliyeti operatör belgesi alma süreci tamamlanır. Bu süreç kayıttan itibaren yaklaşık 45 ile 50 gün sürmektedir.

Yazar: admin