Forklift sertifikasını ehliyete işletmek zorunlu mu

Forklift sertifikasını ehliyete işletmek zorunlu mu derseniz bu sorunun cevabı hayır olacaktır. Ama ne şartlarda hayırdır; cevabı yazının devamında.

Forklift iş makinası kullanan bir operatör veya Forklift operatörlüğü mesleğini yapmak isteyen bir aday öncelikle Forklift kursuna yazılıp forklift ehliyeti operatör sertifikası almak zorundadır.

Güngören de bulunan Olcay İş makinaları kursumuzda Forklift belgesi sertifikası ve eğitimi verilmekte olup Kursumuza başvuru yapmanız durumunda gerekli olan teorik ve pratik eğitimleri alabilirsiniz.

Forklift ehliyeti kullanma yetki belgesinin adı Forklift operatörlük sertifikası kurs bitirme belgesidir.

Taşıt trafiğine kapalı mekanlarda belge ile forklift kullanabilirsiniz. Depo, fabrika bahçesi vb. Taşıt trafiğine açık yollarda kullanmak zorun kalırsanız işte o zaman forklift sertifikasını ehliyete G sınıfı ehliyet olarak işletmeniz Kanunen zorunludur.

Forklift sertifikasını ehliyete işletme ücreti her yıl sonunda belirlenir ve içinde bulunduğu yıl içinde uygulanır. Forklift belgesini ehliyet G sınıfı ehliyet olarak işletirken yapılacak masraf G sınıfı ehliyet harç ücreti C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE sınıfı sürücü belgesi harçları ve kart masrafı ile aynıdır

Forklift ehliyeti ücreti Forklift belgesi alın meslek sahibi olun

Forklift sertifikasını ehliyete çevirdiğinizde Sürücü belgesinin ara yüzüne bir takım rakam ile kod yazılacaktır. İş makineleri Ehliyet kodları tablosundan kontrol edebilirsiniz.

Yazar: admin