Forklift ehliyeti ne kadar

Forklift ehliyeti ne kadar; 2019 yılı içinde Forklift Ehliyeti almayı düşünüyorsanız ( Halk arasında portif ehliyeti de denir ) kaç para toplam yapılması gereken masraf ne kadardır. Yaklaşık forklift kurs ücreti 800 Lira civarında olup G sınıfı ehliyet işletme masrafı yine 2019 yılında 1220 Lira maliyeti olacaktır.

Forklift Belgesi aldıktan sonra ehliyete G sınıfı ehliyet olarak işletmek için yapılması gereken masraf ne kadar; 2019 yılında Forklift operatör belgesi G sınıfı ehliyete çevirme masrafı toplamda 1220 Liradır. 2019 Aralık sonunda 2020 yılı ehliyet harçları ve diğer masrafları beli olacaktır ve 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren yeni ehliyet harçları uygulanacaktır.

Öncelikle Forklift ehliyeti hakkında  kısa bilgi verelim

Operatör Belge Türü: Kaldırma-Yükleme ( Forklift belgesi )

Kullandığı İş Makineleri: Forklift Belgesi ile Sadece Forklift türü İş Makinesi Kullanabilirsiniz.

Forklift Ehliyeti Operatör Yaş Şartı: Forklift ehliyeti almak için 18 Yaşını bitirip 19 dan gün almanız gerekir

Forklift Ehliyeti Operatör Deneyim Şartı: Yoktur Forklift Operatör Belgesi alabilmeniz için herhangi bir sınıf Sürücü Belgenizin olma zorunluluğu yoktur.

Forklift Belgesi Geçerlilik Süresi: Süre kısıtlaması Yoktur Forklift Operatörlük belgelerinde Sürücü Belgelerindeki gibi 2 yıl süre yürürlükte olan mevzuatlara göre süre sınırı yoktur.

Forklift Ehliyeti Güncel Kurs ücreti için Olcay iş makineleri Kursumuzu arayabilirsiniz

forklift kursu, operatör kursu, iş makinası kursu

Forklift Operatörlük Belgesi için yapılması gereken masrafları aşağıda açıklanmıştır. 

Kurs ve Evrak masrafları

  1. Kurs Ücreti
  2. Vesikalık Fotoğraf Ücreti
  3. Sağlık Raporu Ücreti
  4. Yazılı ve Uygulamalı Sınav Ücreti

Yukarıda da görüldüğü gibi Forklift Kursu na devam ederken yapılacak masraflar 4 çeşittir. Forklift operatör belgesi sınavlarında başarılı olduktan sonra.

İş makineleri kursundan almış olduğunuz operatörlük sertifikası ile Taşıt trafiğine kapalı mekanlar da Forklift türü iş makinelerini kullanabilirsiniz.

Ancak Taşıt Trafiğine açık yollarda İş makinesi kullanacaksanız Mutlaka operatörlük sertifikanızı mevcut bir sürücü belgeniz var ise Emniyet ten Sürücü Belgesi Randevusu alıp aşağıda örneği bulunan yeni tip ehliyetteki gibi G sınıfı ehliyet olarak işletmeniz gerekmektedir.

Forklift Belgesini Ehliyete G sınıfı Ehliyet olarak işletme masrafı. 2018 Yılı için geçerlidir.

Yeni tip forklift ehliyeti, forklift ehliyet kodu, iş makinesi ehliyet kodları

Yazar: admin