Forklift ehliyeti ne kadar sürede alınır

Forklift ehliyeti ne kadar sürede alınır süresi ne kadardır? Forklift ehliyeti almak kayıttan itibaren 45-50 gün sürmektedir.

Forklift ehliyeti alma süresi; Forklift operatörlüğü adaylarının sıkça merak ettiği konuların başında gelmektedir. Yaklaşık süre 45 ile 50 gün arasında değişmektedir. Forklift belgesi alacak olan forklift operatör adayları bir an önce forklift sertifikasını alıp belgeli operatör olmak istemektedirler. Doğal olarak kayıt tarihi, hazırlanacak evraklar, gerekli başvuru belgeleri ve tabi ki sürecin ne kadar zaman alacağı da en büyük merak konusu oluyor.

Forklift ehliyeti almak için geçecek süre ve kayıt evraklarının hazırlanıp Forklift kursuna başvuru yaptıktan sonra yaklaşık olarak 45 ile 50 gün arasında değişmektedir.

Tabi ki bu forklift belgesi alma süresi her İş makinesi kursunda aynı değildir. Forklift ehliyeti alma zamanı Kurslar arasında ve diğer il ilçeler arasında farklılık gösterebilir. Örneğin Güngören de bulunan forklift kursu alma süresi ile, Hadımköy, Esenyurt, Bağcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Arnavutköy de bulunan Forklift kurslarının sınav tarihleri ve son kayıt tarihleri farklıdır.

Forklift ehliyeti alma süreci öncelikle bir İş makinesi kursu bulup;

Forklift ehliyeti için gerekli olan evrakların hazırlanması ile başlar, Kursa başvuru evrakları ile kayıt olunur ve sonrasında Forklift eğitimi başlar teorik ve uygulama eğitimleri alınıp Forklift ehliyet sınav tarihi beklenir yazılı, sözlü ve uygulama forklift sınavlarına girmek için geçen süre yukarıda da belirtiğimiz gibi yaklaşık 45- 50 gündür.

Sınavlardan başarılı olduktan sonra Forklift ehliyeti, forklift belgesi, forklift, portif, operatör belgesi, sertifikası, yetki belgesi yaklaşık 8-10 gün içinde Milli Eğitimden çıkar ve adaya teslim edilir.

Forklift operatörlük sınavlarında başarılı olan adaylara resimdeki forklift sertifikası düzenlenir.

Yazar: admin