Her operatörlük belgesi ehliyete işlenirmi

Forklift belgesi ehliyete işlenir mi? Her operatörlük belgesi  ehliyete işlenmez kara yolunda kullanılması yasak olan paletli makinelerin belgeleri Örnek paletli ekskavatörün operatör belgesi G sınıfı ehliyet olarak Nüfus idaresi tarafından işlenmemektedir. 

           Bundan dolayı G sınıfı Ehliyete dönüştürülecek Operatörlük sertifikalarında Lastik Tekerlekli diye yazmaktadır.

Örnek 1: Kazıma ve Yükleme (Kanal Kazıyıcı (Beko Loder)) İş Makinesi Operatörü Yetiştirme Kursu ( Lastik Tekerlekli ) İş Makinesi Kullanma Yetki Belgesi diye yazmaktadır. G sınıfı Beko loder ehliyeti olarak ehliyete işlenebilir

Örnek 2 : Kaldırma Yükleme İstifleme (Forklift) İş Makinesi Operatörü Kurs Programı ( Lastik Tekerlekli ) İş Makinesi Kullanma Yetki Belgesi diye yazmaktadır. G sınıfı Forklift ehliyeti olarak ehliyete işlenebilir

Örnek 3 : Kazıma ve Yükleme (Ekskavatör) İş Makinesi Operatörü Yetiştirme Kursu İş Makinesi Kullanma Yetki Belgesi . Bu Lastik tekerlekli olduğu belirtilmediği için Emniyet bu sertifikayı ehliyete dönüştürmez.

        Yeni Tip G sınıfı  Ehliyet hangi İş Makinesinin Kullanılacağını nereden bileceğiz derseniz. Aşağıdaki yeni tip ehliyeti kontrol edebilirsiniz. Her İş makinesi belgesinin ayrı ayrı kodu vardır .

 

Yeni tip iş makinesi ehliyeti

Kule vinç eğitimlerimizden günlük foto

Forklift ehliyeti, forklift belgesi, forklift, operatör belgesi, sertifikası, yetki belgesi, forklift lisansı, forklift sertifikası belgede Lastik tekerlekli yazdığından G ehliyete çevrilebilir.

Kule vinç ehliyeti, kule vinç, kule vinç belgesi, kule vinç sertifikası, Kule vinç operatör lisansı, operatörlük belgesi, Kule vinç operatörlük sertifikası Ehliyete G sınıfı olarak işletilmez işletilmesinde gerek yoktur.

Mobil vinç, Mobil vinç ehliyeti, Mobil vinç sertifikası, operatör belgesi, Kamyon üstü vinç ehliyeti, Hiup, hiyap, sertifika yetki belgesi, lisansı, Mobil vinç belgesi sertifikasında lastik tekerlekli yazdığı için Sürücü belgesine G sınıfı olarak çevrilebilir.

Yazar: admin