Her operatörlük belgesi ehliyete işlenirmi

Forklift belgesi ehliyete işlenir mi? Her operatörlük belgesi  ehliyete işlenmez kara yolunda kullanılması yasak olan paletli makinelerin belgeleri Örnek paletli ekskavatörün operatör belgesi G sınıfı ehliyet olarak Nüfus idaresi tarafından işlenmemektedir. 

           Bundan dolayı G sınıfı Ehliyete dönüştürülecek Operatörlük sertifikalarında Lastik Tekerlekli diye yazmaktadır.

Örnek 1: Kazıma ve Yükleme (Kanal Kazıyıcı (Beko Loder)) İş Makinesi Operatörü Yetiştirme Kursu ( Lastik Tekerlekli ) İş Makinesi Kullanma Yetki Belgesi diye yazmaktadır. G sınıfı Beko loder ehliyeti olarak ehliyete işlenebilir

Örnek 2 : Kaldırma Yükleme İstifleme (Forklift) İş Makinesi Operatörü Kurs Programı ( Lastik Tekerlekli ) İş Makinesi Kullanma Yetki Belgesi diye yazmaktadır. G sınıfı Forklift ehliyeti olarak ehliyete işlenebilir

Örnek 3 : Kazıma ve Yükleme (Ekskavatör) İş Makinesi Operatörü Yetiştirme Kursu İş Makinesi Kullanma Yetki Belgesi . Bu Lastik tekerlekli olduğu belirtilmediği için Emniyet bu sertifikayı ehliyete dönüştürmez.

        Yeni Tip G sınıfı  Ehliyet hangi İş Makinesinin Kullanılacağını nereden bileceğiz derseniz. Aşağıdaki yeni tip ehliyeti kontrol edebilirsiniz. Her İş makinesi belgesinin ayrı ayrı kodu vardır .

 

Yeni tip iş makinesi ehliyeti

Kule vinç eğitimlerimizden günlük foto

 

Yazar: