Forklift kullanmak için gerekli belgeler

Forklift kullanmak için gerekli belgeler olmazsa olmazı Forklift operatörlük sertifikasıdır. Forklift operatör sertifkası yani kurs bitirme belgesi olmadan forklift türü iş makinelerinin kullanılması Kanunen ve yönetmelikler gereği yasak olup Forklift türü iş makinasını kullanacak personelin mutlaka belge alması zorunludur.

Personel olarak kesinlikle operatör belgesi olmadan forklift kullanmayın ve mağdur olmayın. İş veren olarak ta operatör belgesi olmayan personeli forklift kullanması için zorlamayın ve sizde mağdur olmayın.

Bir otomobili kullanmak için nasıl sürücü belgesine ihtiyaç var ise iş makinelerini de kullanmak için Operatör belgesine ihtiyaç vardır.

Forklift kullanmak için gerekli olan belge aşağıda örneği bulunan ve Türkiye de sadece Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğünden Yetki almış İş makineleri Kurslarından alınan Forklift operatör belgesi geçerlidir.

Forklift ehliyeti olan bir personel sadece forklift türü iş makinesi kullanabilir başka bir iş makinasını kullanamaz.

Sürücü Kursları her hangi bir Dernek, Her hangi bir Oda Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatı yoksa forklift kullanma belgesi veremez verse bile hiç bir geçerliliği yoktur.

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre İş makineleri operatörlük belgesi kurs bitirme sertifikalarının geçerliliği hakkında kanun maddesi aşağıdaki gibidir.

İş makineleri kurslarından alınan belgeler ile iş yerlerinde çalışabilir, iş yeri açabilir ve başkaca da bir belge aranmaz denmektedir.

Forklift ehliyeti için gerekli belgeler;

Forklift ehliyeti almak için gerekli belgeler ise aşağıda sıralanmıştır.

  • Öğrenim Belgesi
  • 1 Adet biyometrik fotoğraf
  • Adli sicil kaydı belgesi
  • Sürücü olur sağlık raporu

Forklift ehliyet hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ve mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz. İstanbul Avrupa yakası Güngören ilçesinde olan İş makineleri forklift kursumuz Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa, Güneşli, Mahmutbey, Başakşehir, İkitelli, halkalı, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Hadımköy, Aravutköy bölgelerine yakındır.

Adres: Merkez Mah. Arkın Sok: No:18 Kat:1 Güngören/İstanbul
Tel: 0212 554 31 31

Gsm: 05056973804

Whatssapp: 0505 697 38 05

Yazar: admin