Mobil Vinç Kullanmak İçin Gerekli Belgeler

Mobil Vinç kullanmak için gerekli belgeler için ilk belge Mobil Vinç ehliyeti operatör belgesidir.

Mobil Vinç operatörlük sertifikası yapılan sınavlar sonucunda verilen mesleki belge olmadan Mobil Vinç türü, kamyon üstü vinç, hiyap vinç, kamyonlu vinç türü iş makinelerinin kullanılması Kanunen ve yönetmelikler gereği yasaktır.

Mobil Vinç türü iş makinesi kullanacak operatörün mutlaka Mobil vinç operatör belgesi alması şarttır.

Mobil Vinç operatörü personeli olarak kesinlikle Mobil vinç ehliyeti operatörlük belgesi olmadan Mobil Vinç kullanmayın ve mağdur olmayın.

İşveren olarak ta Mobil Vinç ehliyeti operatör belgesi olmayan personeli Mobil Vinç iş makinesine çıkarmayın, kullanması için zorlamayın ve iş veren olarak sizde mağdur olmayın.

Bir motorlu taşıtı, otomobil, Motorsiklet, kamyon veya traktör kullanmak için nasıl sürücü belgesine ihtiyaç var ise Mobil vinç kamyon üstü, kamyonlu vinç, mobilize vinç türü iş makinelerini de kullanmak için Operatörlük belgesine ihtiyaç vardır.

Mobil Vinç kamyon sütü vinç, hiup vinç kullanmak için gerekli olan operatörlük sertifikası aşağıda örneği bulunan ve Türkiye de sadece Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğünden Ruhsat almış İş makineleri Kurslarından alınmış Mobil Vinç ehliyeti operatör sertifikası geçerlidir.

mobil_vinc_kullanmak_icin_gerekli_belge
Mobil vinç kullanmak için gereken belge

Mobil Vinç ehliyeti olan bir operatör sadece Mobil Vinç türü iş makinesi kullanabilir başkada iş makinesini kullanamaz.

Mobil vinç ehliyetini Özel Sürücü Kursları, Dernekler veya Her hangi bir Oda Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatı onayı yoksa Mobil Vinç kullanma yetki belgesi veremez verse bile hiç bir geçerliliği yoktur.

İstanbul, Avrupa yakası, Anadolu yakası, Güngören de, Bağcılar da, Hadımköy, Esenyurt ta, beylikdüzün de Mobil Vinç ehliyeti, Mobil Vinç eğitimi kursu ihtiyaçlarınızda bizi arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

Adres: Merkez Mah. Arkın Sok: No:18 Kat:1 Güngören/İstanbul

Tel: 0212 554 31 31

Gsm: 05056973804

Whatssapp: 0505 697 38 05

Yazar: admin