Kule Vinç Kullanmak İçin Gerekli Belgeler

Kule Vinç kullanmak için gerekli belgeler arasında ilk belge Kule Vinç operatörlük belgesidir. Kule Vinç operatörlük sertifikası sınavlar sonucunda verilen mesleki belges olmadan Kule Vinç türü iş makinelerinin kullanılması Kanunen ve yönetmelikler gereği yasaktır.

Kule Vinç türü iş makinesi kullanacak personelin operatörün mutlaka Kule vinç operatör belgesi alması şarttır.

Kule Vinç operatörü olarak kesinlikle Kule vinç operatörlük belgesi olmadan Kule Vinç kullanmayın ve mağdur olmayın. İşveren olarak ta Kule Vinç operatör belgesi olmayan personeli Kule Vinç iş makinasına çıkarmayın, kullanması için zorlamayın ve iş veren olarak sizde mağdur olmayın.

Bir motorlu taşıtı Motorsiklet, kamyon, otomobil veya traktör kullanmak için nasıl sürücü belgesine ihtiyaç var ise Kule vinç türü iş makinelerini de kullanmak için Operatör belgesine ihtiyaç vardır.

Kule Vinç kullanmak için gerekli olan operatör sertifikası aşağıda örneği bulunan ve Türkiye de sadece Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğünden Ruhsat almış İş makineleri Kurslarından alınmış Kule Vinç operatör belgesi geçerlidir.

Kule Vinç ehliyeti olan bir operatör sadece Kule Vinç türü iş makinesi kullanabilir başkada iş makinesini kullanamaz.

Özel Sürücü Kursları, Dernekler veya Her hangi bir Oda Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatı yoksa Kule Vinç kullanma belgesi veremez verse bile hiç bir geçerliliği yoktur.

kule vinç belgesi, kule vinç ehliyeti, kule vinç kursu
Kule vinç kullanma belgesi

İstanbul, Avrupa yakası, Anadolu yakası, Güngören de, Bağcılar da, Esenyurt ta, beylikdüzün de, Hadımköy de Kule Vinç ehliyeti, Kule Vinç eğitimi kursu ihtiyaçlarınızda bizi arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

Forklift ehliyeti ile kule vin kullanılırmı; hayır kullanılmaz forklift ehliyeti ile sadece forklift kullanılır, Kule vinç kullanmak için alınması gereken belge Kule vinç ehliyetidir.

Adres: Merkez Mah. Arkın Sok: No:18 Kat:1 Güngören/İstanbul

Tel: 0212 554 31 31

Gsm: 05056973804

Whatssapp: 0505 697 38 05

Yazar: admin