Reach Truck Ehliyeti Operatör Belgesi

Reach Truck Ehliyeti Operatör Belgesi Nereden Alınır, Fiyatları Nedir?

Reach Truck Ehliyeti Operatör Belgesi Nedir;

Reach Truck türü iş makinesini kullanmak için Forklift belgesinin alınması Kanunen zorunlu olan operatörlük belgesine Forklift Operatör Belgesi denilmektedir. Ayrıca Reach Truck ehliyeti olarak bir belge toktur Forklift sertifikası ile kullanılabilir. Halk arasında riştrak ehliyeti olarakta bilinmektedir.

Reach Truck nedir?

Reach Truck, dar alanlarda yapılmakta olan operasyonlarda kullanılan ve Elektrikli Şajlı akü gücü ile çalışan araçlardır. Palet taşıma çatalları ileri ve geri hareket etme yeteneğine sahiptir.

Reach Truck Ehliyeti Operatör Belgesi Nereden Alınır;

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden Reach Truck Forklift operatör belgesi vermeye yetki alan İş Makineleri Operatörlük Kursları tarafından verilmektedir.

Elektrikli Reach Truck türü iş ekipmanlarını araba ya da diğer araçlar gibi herkes kullanamamaktadır. Reach Truck Kullanacak kişinin operatör olması ve Reach Truck Kullanmak için Operatör Belgesine sahip olması gerekmektedir.

İş Kanunları ve Yönetmelikleri gereğince Reach Truck Operatörünün Forklift belgesi olmadan Reach Truck kullanması, Sürücü belgesi olmadan otomobil kullanılması gibi suç sayılmaktadır.

 Reach Truck operatör sertifikası alacak olanlar için birtakım şartlar aranmaktadır.

Reach Truck ehliyeti başvuru  şartları şunlardır;

Reach Truck operatör belgesi sahibi olmak isteyenler öncelikle İş Makineleri operatör Kurslarına kayıt olmalı. Reach Truck ehliyeti yaş sınırı, Reach Truck ehliyeti öğrenim şartı; Reach Truck ehliyeti kaç yaşında alınır;

18 yaşını bitirip 19 yaşından gün alanlar,

Öğrenim Tahsil şartı en az ilkokul mezunu olan bireyler,

Hükümlü olmama şartları

Sürücü olur sağlık koşullarını

5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 188, 190 ve 191 inci maddeleri, 21/3/2007 tarihli ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununun 4 üncü maddesinin yedinci fıkrası, 10/7/1953 tarihli ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin ikinci ve takip eden fıkralarında belirtilen suçlardan hükümlü olmadığını gösterir adli sicil kaydı .

Sürücü olur, sağlık belgesine sahip olması gibi şartlar ön görülmüştür.

Sürücü olur sağlık koşullarını taşıyan herhangi bir rahatsızlığı olmayanlar Reach Truck Forklift Operatör Belgesi alma hakkına sahiptir.

Reach Truck Operatör Forklift Belgesi almak isteyenler herhangi bir ehliyet sürücü belgesine sahip olması da gerekmez. Reach Truck Ehliyeti Operatör Belgesi almak için gerekli evraklar şunlardır.

Reach Truck ehliyeti Almak İçin Gerekli Evraklar

1-Öğrenim belgesi diploma aslı veya öğrenci belgesi

2-2Adet fotoğraf

3-Adli sicil belgesi

4-Sürücü olur sağlık raporu

Reach Truck Operatör Belgesi Fiyatları

Reach Truck operatör belgesi fiyatı genellikle bulunduğunuz bölgeye ve şehre göre farklılık göstermektedir. Her İş makineleri operatör kursunun fiyatları aynı değildir. Reach Truck ehliyeti ücreti Anadolu yakasında bulunan İş makineleri kurslarının fiyatı Avrupa Yakasındaki kursların fiyatından farklı olabilmektedir.

Güncel Reach Truck ehliyeti Kurs Ücretlerinin içinde eğitim için verilen makine ile yapılan uygulama direksiyon eğitimleri, eğitim materyalleri, sınav yapılan okula ve uygulama eğitim alanına gidiş gelişler kurs ücretinin içinde olup. Reach Truck ehliyeti operatör belgesi eğitimleri için hariçten ücret talep edilmez.

Reach Truck operatör belgesi sertifikası kurs ücreti haricinde olanlar ise;

Yazılı ve uygulama direksiyon sınav ücreti

Sürücü olur sağlık raporu ücreti aday tarafından karşılanacaktır.

Reach Truck ehliyeti operatör belgesi fiyatları için kursumuzu;

  • Sabit Kurs Telefonumuz 0212 554 31 31
  • Gsm hattımız: 0505 697 38 04
  • Whatsapp Mesaj hattımız: 0505 697 38 05

Telefonlardan arayıp Güncel Reach Truck Operatör Belgesi kurs fiyatları hakkında ve tüm detaylar için bilgi alabilirsiniz.

Olcay İş makineleri kursu İstanbul Güngören de Reach Truck eğitim kursu ve hizmetlerini vermektedir. Güngören, Bağcılar, Güneşli, İkitelli, Başakşehir, Arnavutköy, Beylikdüzü, Avcılar, Esenyurt, Hadımköy Hizmet ve Reach Truck eğitimi, Reach Truck Kursu, Reach Truck sertifikası almak için Şimdi kursumuzu arayın uzman eğitim danışmanı personellerimiz size yardımcı olsun.

Reach Truck ehliyeti Operatör Belgesi nereden alınır, fiyatları nedir? Reach Truck Operatör Belgesi almak için gereken evraklar nelerdir? Bu soruların hepsinin cevabını hızlıca öğrenmek için içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Reach Truck sertifikasını ehliyete işletme ücreti;

Reach Truck genelde depo ve kapalı alanlarda kullanıldığı için operatör belgesi ile kullanılabilir. G sınıfı Ehliyet olarak işletilmesine gerek yoktur. Ancak Reach Truck forklift sertifikası ile kullanılacağından Operatör ilerleyen zamanlarda Forklift te kullanacak ise ve taşıt trafiğine açık yolda iş yapılıyorsa o zaman ehliyete işletilmesi gerekecektir. Reach Truck sertifikasını ehliyete işletme ücreti hakkında linkten bilgi alabilirsiniz.

Reach Truck sertifikasını ehliyete işletme süresi var mı;

Reach Truck sertifikasını ehliyet işletme süresi yoktur. İş makinesi operatör sertifikalarında Sürücü Kursu ehliyet sertifikalarında olduğu gibi 2 yıl içinde ehliyete dönüştürülmez ise iptal olma Kanunu bulunmamaktadır.

Reach Truck ehliyet sınav tarihleri

Reach Truck Ehliyet sınav tarihleri Forklift ehliyet sınav tarihleri ve diğer iş makinesi operatörlük belgelerinin sınav tarihleri ile aynıdır bir farklılık göstermez.

Reach Truck Ehliyeti son kayıt tarihi;

Reach Truck Ehliyeti son kayıt tarihi Olcay İş makineleri kursu olarak her ay düzenli olarak iş makineleri kursu dönem açılışı yapılmakta ve iş makinesi eğitimlerini tamamlayan tüm kursiyerler 1 sonraki ay yapılacak operatörlük kursu sınavlarına alınmaktadır. Reach Truck Ehliyeti sınavına katılmak için Reach Truck Ehliyeti sona kayıt tarihi Forklift ehliyeti son kayıt tarihi ile diğer iş makineleri kursu son kayıt tarihi aynı olup bir değişilik göstermez.

Yazar: admin