Sepetli teleskopik platform vinç belgesi

Sepetli platform vinç manlift operatörlük belgesi

Sepetli platform vinç operatör belgesi almak isteyen manlift operatör adayları, Öncelikli olarak Teorik ve uygulamalı ders eğitimlerini tamamlayıp daha sonra 3 aşamalı sınava girer.

İş makinası ehliyeti için Girilen sınavların 1.Aşaması 20 soruluk test usulü yazılı sınav, 2.Aşama 10 adet sorudan oluşan sözlü sınav ve 3.Aşama Sepetli vinç ile yapılan Uygulama sınavı sınavlarda başarılı olan operatör adayları Sepetli platform vinç belgesi almaya hak kanır.

Sepetli platform vinç belgesi fiyatları 2019 yılı için belli oldu.

Sepetli platform vinç ehliyeti almak için:

Kayıt olmak belgeleri öğrenmek Başvuru yapmak için İş makinaları Kursumuzu Hemen arayabilirsiniz !

Kanun ve Yönetmelikler gereği İş makinelerinin Mesleki operatörlük belgesi olmadan kullanılması kesinlikle yasaktır. Bu sebepten dolayı mağdur olmamak için İş makinesi operatörlüğü yapıyorsanız mutlaka Olcay İş Makineleri Kursu gibi operatörlük belgesi vermeye Milli Eğitim Bakanlığından yetkili bir kursa kayıt yaptırıp belgenizi alın.

İşveren olarak ise Mesleki operatörlük belgesi olmayan Her ne kadar tecrübeli dahi olsa belgesiz operatöre İş makinalarınızı teslim etmeyin kullandırmayın.

Aksi taktirde doğacak olumsuzluklardan etkilenir ve cezai işlemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Teleskopik Platformlar 

Yüksekte emniyetli çalışmanın gerektirdiği araçlardan bir tanesi olan Teleskopik Platformlar, dikeyde daha fazla yükselme imkânı sağlarken, yanal alanda da daha fazla alanda çalışma imkanı sunar. Bir engelin üstünden aşıp çalışılması gereken alana kullanıcıyı ulaştırabilirler.

Sepetli teleskopik makaslı platform vinçleri Personel yük yükseltici  operatörlük belgesi olan operatörler tarafından kullanılmalıdır….

Örnek Operatör Sertifikası

sepetli vinç belgesi, manlift belgesi, manlift ehliyeti, manlift eğitimi, menlift, makaslı platform, personel yükseltici platform, manlift lisansı, sertifika, sertifikası

**Sepetli Vinç belgesi almak için gereken şartlar..  **

1- 8 Adet Fotoğraf

8 Adet Birbirinin Aynı Vesikalık Fotoğraf : Yeni çekilmiş ve yüz kısmı ön cepheden çekilmiş vesikalık fotoğraf olmalıdır.

2- Diploma Fotokopisi Noter Tasdikli veya Asıl Belge

DİPLOMA,TASDİKNAME,GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ,ÖĞRENİM KAYIP BELGESİ NOTER TASTİKLİ veya Asıl Belge ,AÇIK LİSE veya ÜNİVERSİTE’ de okuyanlar ÖĞRENCİ BELGESİ 2 ADET almalıdır.

En az İLKÖĞRETİM ( 4306 Sayılı yasa gereği 18/08/1997 yılı ve öncesinde İlkokul diploması olan adaylar kurslara kayıt olabilir. Diğer adayların en az ilköğretim okulu (8. sınıf) mezunu olmaları gerekmektedir.Açık İlköğretim öğrencileri , 1. ve 2.kademe okur yazar belgesi olanların kayıtları yapılamamaktadır ) mezunu olunması zorunludur..

 

3- Sabıka Kaydı (Verileceği kurum kısmına EHLİYET için yazılması gerekmektedir.)

SABIKA KAYDI BELGESİ : Sabıka kaydı dilekçesine konusu : “ EHLİYET “ Olacak,

 

4- Sağlık Raporu (Anlaşmalı olduğumuz klinikte yapılacak Masrafı tarafımızca karşılanacaktır.)

“ G “ Sınıfı Sürücü Olur Sağlık Raporu ( 2 suret ) : İstanbul ili il sınırları içinde Sağlık Bakanlığı izinli Özel Hastane ve Polikliniklerden v.s. alınabilir.;

 

5- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

NÜFUS CÜZDANI Fotokipisi : Nüfus cüzdanının veriliş tarihi 10 yılı geçmiş olmamalıdır

 

SINAV PROGRAMI

 

İş makinaları kursu operatörlük belgesi sınavları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstanbul Güngören İlçesindeki kurs binamızda yapılacak olup. Sınav günü ilk olarak teorik sınav yapılacaktır, teorik sınavda başarılı olan kursiyerler uygulama sınavına girecektir. Her iki sınavda da başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları sınav tarihini takip eden 15 gün içinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanır ve kursiyerlere teslim edilir. Teorik sınavda 25 adet soru sorulmaktadır. Geçer not 70 dir Uygulama sınavında puan yoktur başarılı veya başarısız olarak değerlendirilir.

 

Yazar: admin

Bir cevap yazın